8.5 C
Tirana
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

Zgjedhjet e 25 prillit/ Paralajmëron Soreca: Drejtuesit e partive kanë përgjegjësi ligjore dhe morale për listat e kandidatëve

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Tiranë- Ambasadori i BE-së, Luigi Soreca me anë të një mesazhi iu drejtua drejtueve politikë në vend, kur vetëm dy muaj na ndajnë nga zgjedhjet e 25 prillit.

Nga një forum, ku ishte i pranishëm Soreca u kujtoi drejtuesve se kanë përgjegjësi ligjore dhe morale që listat e kandidatëve të kenë standarde dhe integritet.

“Diskutime si ato të sotmet janë thelbësore për të drejtuar votuesit dhe kandidatët në procesin demokratik. Unë pres që partitë politike të angazhohen me rekomandimet e OSBE dhe të mos lejojnë që iniciativa e sotme demokratike shumë e shëndetshme të mbetet pa vëmendje.

Drejtuesit e partive kanë përgjegjësi ligjore dhe morale për të siguruar listat e kandidatëve me standardet më të larta të integritetit. #AlbaniaFlag of Albania siguron ligjvënës të cilët do të mbështesin #EUFlag të agjendës së Reformës së Bashkimit Evropian në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar”./albanews.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit