17.5 C
Tirana
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Zgjedhjet në Kosovë, qytetari vdes duke votuar

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Biqec të Kaçanikut në Kosovë, ku janë duke u mbajtur zgjedhjet parlamentare.

Një 81 vjeçar ka humbur jetën teksa ishte duke marrë fletën e votimit. Ai ka rënë papritur në tokë, ndërsa i biri me disa persona të tjerë e kanë marrë dhe e kanë dërguar në urgjencë.

Fatkeqësisht i moshuari nuk ia ka dalë të jetojë, ndërsa bëhet e ditur se ai kishte udhëtuar nga Shkupi për të votuar.

“Personi ka rënë në tokë dhe më pas i biri me tre persona e kanë futur në veturë për ta dërguar në emergjencë. Gjatë rrugës 81 vjeçari ka ndërruar jetë”, tha komisioneri i qendrës së votimit./korrieri.al

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit