20.5 C
Tirana
E enjte, 7 Korrik, 2022

Zhvishet Rama/ Shqipëria nis zyrtarisht vaksnimin për Covid, ia lë vendin e parë një gruaje, ajo ishte…

Mos i humbisni

Me te lexuarat

Vaksinimi i saj u shoqërua me duartrokitje dhe fjala e parë e mjekes e cila dukej entuziaste po aq sa dhe e emocionuar, ishte: “Super”.

Ndërsa i dyti në radhë, ishte kryeministri Edi Rama. Para vaksinimit Rama iu pergjigj dhe disa pyetjeve te nje formulari qe do e plotesojne te gjithe personat e vaksinuar.

Pyetjet për kryeministrin Rama:

A keni pasur kontakt me një person të prekur nga Covid?

Rama: Jo

A keni ndonjë nga simptomat, kollë dhimbje gjoksi, temperature, dhimbje fyti, barku diarre, skuqje syve?

Rama: Ja shife

Keni bere se fundmi ndonje udhëtim ndërkombëtar?

Rama: Po, isha në Turqi e Greqi po e kam bërë testin te të dyja e skam pas gjë. Testin e fundit pardje, në datën 8.

- Reklame -spot_imgspot_img

Te rekomanduara

Ler nje koment:

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Artikujt e fundit