8.5 C
Tirana
E enjte, 1 Dhjetor, 2022
- Reklame -spot_imgspot_imgspot_img

Politike

Djali i vogël i Azem Hajdarit njofton se do t’i hyjë politikës: Po pres momentin e duhur! Ja objektivi im

Ashtu si edhe motra e tij e madhe, Rudina, Azem Hajdari, djali i të ndjerit, njërit prej themeluesve të PD, ka njoftuar se do...

Goditje e fortë për Bashën/ Pas Sali Berishës, një tjetër demokrat shpall kandidaturën për kryetar të PD-së

Fatbardh Kadilli, ish-anëtari i Kryesisë ka shpallur sot kandidaturën e tij për kryetar të Partisë Demokratike, duke iu bashkuar Kuvendit Kombëtar të thirrur nga...

Pyetësorë: Pas shkarkimit të Ilir Metës a meriton të jetë Pandeli Majko President i vendit ? Votoni në sondazh

Sondazh i bërë online në ditët në vijim, shqiptarët do të votojnë dhe do shohim përfundimin se a është përgjigja pozitive apo negative në...

Berisha ‘sfidon’ Blinken: “Je dështak sepse ke zero prova, Gjykatësi i Parisit ka pranuar padinë time dhe do të degradoj totalisht!”

Ish-kryeministri Sali Berisha, nga “Foltorja” e radhës në Kavajë, ka bërë të ditur se gjykatësi i Parisit ka pranuar padinë e ngritur nga ai...

Basha i vërsulet Berishës: Për interesa personale, po mundohet të marrë peng partinë

“Zotit po, por Sali Berishës nuk i kam hyrë aspak në hak. Kjo ishte përgjigjja e dhënë e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha për...

Britania: Shum shpejt do të bëhet sekuestrimi i floririt të Ilir Metës në bankat tonaj dhe Komunuelth, futet në listë bashkë me oligarkët rusë,...

Eskpertët brìtanìkë që po ndìhmojnë në gjur.mìmìn e pasurìsë së polìtìkanëve, zyrtarëve, prokurorëve dhe gjyqtarëve shqìptarë nëpër bankat e Mbretërìsë së Bashkuar, kanë startuar...

“Më ka kërkuar falje”, Jozefina Topalli zbulon të pathënat e ish kryeministrit Berisha

Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli ka qenë gjithmonë kundër kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Bashës, prandaj dhe mungesa e saj në “Foltoren” e ish-kryeministrit...

Lajmi fundit/ Dy deputetë të majtë do shpallen non-grata, detaje të reja: Njëri prej tyre ka mbajtur post Kryeministri!

Dy politikanë, të cilët kanë fituar mandatin e deputetit në zgjedhjet e fundit të 25 prillit, do të shpallen së shpejti persona non grata...

Politikanët e tjerë shqiptarë që janë në “Listën e zezë” apo “non-grata” nga SHBA-të pas Sali Berishës

Ramiz Lladrovci, kryetar i Komunës së Drenasit, tash e sa vjet është pjesë e listës së personave që u ndalohet hyrja në territorin e...

Kryemadhi nuk përmbahet: “Do e lë pa vesh e hundë Edi Ramën së shpejti”/ Por fotoja tregon ndryshe

Kryemadhi nuk përmbahet: “Unë do i haj veshin Edi Ramës”/ Më varni te kali i Skëndërbeut / E acaruar, e ulur në mes të...

Artikujt e fundit

- Advertisement -spot_img